• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
PRIVAČIŲ ĮMONIŲ DALYVAVIMO KARINĖJE PRAMONĖS PLĖTROJE POVEIKIS ĮMONIŲ VEIKLOS REZULTATAMS: KINIJOS ĮRODYMAI
Renfang Liu, Xianping Zhou, Guyue Xiang, Jingyu Yang

SANTRAUKA.  Karinė-civilinė integracija yra nacionalinė Kinijos strategija, skirta įgyvendinti sinchronišką ekonominių ir nacionalinių gynybos konstrukcijų plėtrą. Kinijos vyriausybė yra pasiryžusi skatinti privačių įmonių dalyvavimą karinės pramonės plėtroje. Tačiau nėra aiškaus atsakymo, ar privačių įmonių dalyvavimas plėtojant karinę pramonę yra naudingas gerinant įmonės veiklos rezultatus. Siekiant ištirti privačių įmonių dalyvavimo karinės pramonės plėtroje poveikį įmonės veiklos rezultatams, karinės-civilinės integracijos lygis buvo matuojamas pagal prieigos prie karo pramonės pažymėjimų tipus ir skaičių ir Kinijos sąraše esančių A akcijų nefinansinių privačių įmonių 2001-2017 m. duomenis. Buvo taikomas daugiataškis pokyčių skirtumų metodas analizuoti pajamas ir svyravimus prieš ir po prieigos prie karo pramonės pažymėjimo gavimo. Rezultatai rodo, kad privačios įmonės dalyvavimas karinėje pramonės plėtroje šiek tiek veikia įmonių veiklos rezultatus, tačiau tuo pat metu gali sumažinti įmonių veiklos svyravimus. Įmonės veiklos svyravimus galima sumažinti, jei karinės-civilinės integracijos laipsnis yra aukštas. Karinė-civilinė integracija gali labiau slopinti įmonių veiklos svyravimus regionuose, kuriuose, palyginti su mažu marketizacijos laipsniu, šis yra didelis. Karinė-civilinė integracija yra naudingesnė siekiant sumažinti didelių privačių įmonių, o ne mažų ir vidutinių įmonių veiklos svyravimus. Išvadose pateikiamos ne tik praktinės nuorodos politikos formuotojams rengiant diferenciacijos politiką pagal ekonominę regionų plėtrą, bet ir sprendimų priėmimo nuorodos privačioms įmonėms, kurios bando dalyvauti karinėje pramonės plėtroje.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: karinė-civilinė integracija, karinė pramonės plėtra, privati įmonė, pokyčių skirtumas.