• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
PINIGŲ POLITIKOS TRANSMISIJOS ĮTAKA KAINAI: ĮRODYMAI NAUDOJANT STOCHASTINIUS NEPASTOVUMO MODELIUS
Corina Saman, Monica Raileanu Szeles

SANTRAUKA.  Šiame straipsnyje tiriama akcijų rinkos reakcija į susitraukiantį pinigų politikos šoką, naudojant vektorinius autoregresinius modelius su stochastiniu nepastovumu. Empirinio tyrimo metu naudojami Rumunijos finansų rinkų duomenys. Modelių palyginimai rodo, kad VAR modelis yra naudingesnis lyginant su laiku kintančio koeficiento modeliu. Yra aiškių įrodymų, kad struktūriniams sukrėtimams, susijusiems su pramonės gamyba, infliacija ir turto kainomis, būdingas nenormalus tankis. Rezultatai rodo, kad susitraukusi pinigų politika gali nesugebėti sumažinti turto kainų burbulo, kaip teigiama racionalių akcijų kainų burbulų teorijoje.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: akcijų rinkos kainos, pinigų politikos transmisija, stochastinis nepastovumas, ne Gauso sukrėtimai.