• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
ORGANIZACIJŲ SKIRIAMO SKATINAMOJO ATLYGIO SVARBA PRITRAUKIANT IR IŠLAIKANT STUDENTUS DARBO VIETOJE
Elena-Sabina Turnea, Adriana Prodan, Gabriela Boldureanu, Ruxandra Ciulu, Carmen Claudia Aruștei, Daniel Boldureanu

SANTRAUKA.  Rumunijos organizacijos, atsižvelgdamos į aukštą nedarbo lygį ir šio darbo jėgos segmento darbuotojų kaitą, daug dėmesio skiria skatinamajam atlygiui, kurį pasitelkia pritraukti ir išlaikyti studentus darbo vietoje. Tyrimas yra skirtas nustatyti talentingų jaunų darbuotojų pageidavimus, atsižvelgiant į atlygį, kuris gali padėti pritraukti ir išlaikyti talentingus jaunus darbuotojus įmonėse. Atlikus anketinę magistrantūros ir doktorantūros studentų apklausą, tyrimas atskleidė, kad juos domina įvairūs pasiūlymai, tokie kaip fiksuotas atlyginimas, veiklos rezultatais pagrįstas kintamas atlyginimas ir asmeninis tobulėjimas (karjera, mokymai, vertinimas). Šis tyrimas yra naudingas žmogiškųjų išteklių valdymo srities tyrėjams ir vadovams, kurie kuria tinkamą atlygio politiką, siekdami pritraukti ir išlaikyti studentus tarp savo jaunųjų talentų.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: skatinamasis atlygis, vadyba, jaunieji darbuotojai, pritraukimas, išlaikymas.