• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
COVID-19 SUKELTOS KRIZĖS POVEIKIS GYVENTOJŲ SUSIRŪPINIMUI. LYGINAMASIS TYRIMAS EUROPOS SĄJUNGOJE
Gavril Ștefan, Oana Coca, Diana - Elena Creangă, Gabriel Claudiu Mursa, Costică Mihai

SANTRAUKA.  Laikui bėgant, žmonės stengėsi nuolat tobulinti išteklių paskirstymo procesą, kad, nepaisant išteklių trūkumo, galėtų mėgautis vis geresniu gyvenimo lygiu. Ilgainiui žmogaus materialinės ir dvasinės būklės gerinimas ėmė priklausyti nuo ekonominio vystymosi proceso, kuris yra žmonijos istoriją apibūdinantis bruožas. Tačiau ekonominio vystymosi procesas nėra tęstinis, jam kyla įvairių grėsmių. Viena tokių neekonominio pobūdžio grėsmių yra pandemija. Šiuo straipsniu siekiama pabrėžti COVID-19 pandemijos poveikį gyventojų susirūpinimui dėl jų gyvenimo lygio Europos Sąjungos šalyse. Atlikdami kiekybinę analizę, autoriai siekė paaiškinti COVID-19 krizės poveikį BVP ir pagrindines gyventojų susirūpinimo priežastis dėl galimo gyvenimo lygio pablogėjimo, kurį sukelia būtent BVP nuosmukis. Be to, pabrėžtinas Europos ekonomikos pažeidžiamumas tokios krizės atveju. Apibendrinant rezultatus, siūloma keletas veiklos strategijų, siekiant apriboti jos neigiamą poveikį.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: ekonomikos plėtra, COVID-19, krizė, susirūpinimas, gyventojai.