• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
ATSINAUJINANČIOS ENERGIJOS GAMYBOS IR VARTOJIMO IKI 2030 M. ANALIZĖ IR REIKIAMO GAMYBOS PAJĖGUMO AUGIMO TYRIMAS
Adina Viorica Rus, Mihaela Daciana Rovinaru, Marcel Pirvu, Elena Dana Bako, Flavius Ioan Rovinaru

SANTRAUKA.  "Daugiau ekologijos" (angl. Go green) yra daugiau nei šūkis. Jis reiškia, kad reikia imtis veiksmų, o veiksmai paprastai atsiremia į pinigus. Šiame darbe norima atkreipti dėmesį į perėjimą prie kitų energijos išteklių, atsižvelgiant į tai, kad pastaraisiais metais atsinaujinanti energija tampa vis svarbesnė. Pateikiamas išsamus tyrimas regioniniu ir nacionaliniu lygmeniu, naudojant daugelio šaltinių duomenis ir teorinius pagrindus bei prognozuojant energijos gamybą ir vartojimą pagal tam tikrais laikotarpiais diferencijuotą svertinį vidurkį.
Pagrindinis tikslas ir (arba) užduotis buvo stebėti atsinaujinančių energijos šaltinių raidą ir finansines pastangas, būtinas tęsti "žaliąjį skubėjimą" (angl. green rush) iki 2030 m., bandant atsakyti į paprastą klausimą: ar galime sau leisti būti dar ekologiškesni? Naujų gamybos pajėgumų ir infrastruktūros kūrimo iššūkiai atrodo sunkesni nei bet kada. Juolab kad ateityje tai gali būti sutelkta į visuomenės sveikatą ir su pandemija susijusias problemas, nes tik kelios šalys ir regionai yra visiškai pasiryžę sumažinti savo išmetamo anglies dioksido kiekį.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: atsinaujinantys energijos šaltiniai, energetika, aplinkos ekonomika.