• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
VISUOMENĖS PATALKOS PROFESIONALIZAVIMAS: BENDROSIOS EKONOMIKOS TRANSFORMAVIMO PROCESAS
Szymon Mazurek

SANTRAUKA.  Šio straipsnio tikslas yra ištirti visuomenės patalkos platformose teikiančių subjektų veiklos profesionalizavimą. Šiame darbe pasitelkiamas konceptualus požiūris, pagrįstas literatūra ir tyrimais, susijusiais su dvipusėmis platformomis, bendra ekonomika ir konkrečiais projektais, tokiais kaip "Airbnb" ir "Uber". Remiantis šiais šaltiniais, visuomenės patalkos profesionalizavimas buvo apibrėžtas kaip procesas, kurio metu visuomenės dalį, teikiančią lėšas ir išteklius, sudarantys asmenys, galiausiai virsta verslo subjektais. Be to, šiame straipsnyje aprašomi penki šio proceso etapai, susiję su platformos naudotojų grupėmis, skirtingu lygmeniu įsitraukiančiomis į paslaugų ir išteklių teikimą. Šiame straipsnyje pasirinktas požiūris leidžia naujai pažvelgti į dinamišką skaitmeninių platformų augimą bei jų keliamus rinkos ir socialinius nesutarimus.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: visuomenės patalka, bendra ekonomika, projektinė ekonomika, daugialypės platformos.