• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
TARPTAUTINIŲ RYŠIŲ IR EKONOMINIO SAUGUMO MOKSLO PATIKIMUMAS. INDĖLIS Į DISKUSIJĄ
Bogusława Drelich-Skulska, Małgorzata Domiter

SANTRAUKA.  Ekonominio saugumo idėja nėra nauja. Žinojimas, kad ekonominis veiksnys daro įtaką saugumui arba yra tiesiog neatsiejama jo dalis, tarptautinių santykių raidą lydėjo per visą gyvavimo laikotarpį. Šiame straipsnyje apibrėžiamos ir pateikiamos pagrindinių teorinių srautų ir susijusių paradigmų ypatybės. Tai pagrindiniai ekonominio valstybės saugumo dabartinės pasaulio ekonomikos raidos sąlygomis apibrėžimai ir teorijos. Žvelgiant iš tarptautinių santykių mokslo perspektyvos, galima išskirti du atvirus pogrupius, kurie yra vienas nuo kito priklausomi. Pirmasis yra metodinio pobūdžio, t. y. susijęs su saugumo paradigma šiuolaikiniuose tarptautiniuose santykiuose, o antrasis yra pagrįstas pokyčiais, kylančiais dėl globalizacijos ir regionizacijos procesų .

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: ekonominis saugumas; tarptautiniai santykiai; tarptautinių santykių mokslo paradigmos.