• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
GEOGRAFINIO IR TECHNOLOGINIO PRIEINAMUMO POVEIKIS BENDRADARBIAVIMO INOVACIJOMS: EMPIRINIS KINIJOS PLIENO PRAMONĖS TYRIMAS
Yarui Zhang, Ding Ma, Xiaocui Li, Zhen Liu

SANTRAUKA.  Geografinis ir technologinis prieinamumas, kaip du svarbūs organizacijos pasiekiamumo aspektai, gali tiesiogiai paveikti naujovių diegimą, išskyrus jų individualų poveikį. Tačiau ši sąveika analizuota tik nedaugelyje tyrimų. Siekiant nustatyti geografinio ir technologinio prieinamumo įtaką bendroms investicijoms, Patentinės informacijos paslaugų platformoje surinkti 6 547 bendrai pateikti Kinijos plieno pramonės patentai energijos taupymo, aplinkos apsaugos ir perdirbimo srityse, orientuoti į bendradarbiavimo inovacijų tinklus 2009-2017 m. Pasitelktas neigiamas binominės regresijos modelis, siekiant patikrinti nepriklausomą ir interaktyvų technologinio ir geografinio prieinamumo poveikį bendrų inovacijų plėtrai, taip pat mažinantį tinklo tankio poveikį šioms jungtims. Rezultatai atskleidė, kad, palyginti su geografiniu prieinamumu, technologinis prieinamumas gali reikšmingai pagerinti bendras inovacijas, o daugialypio prieinamumo sąveika gali paveikti bendrai diegiamas inovacijas akivaizdžiau nei tik pasiekiamumas. Poveikio mažinimui tinklo tankis teigiamai sumažina U formos santykį tarp technologinio prieinamumo ir bendrų inovacijų. Išvadose nurodomas vien prieinamumo ir daugialypio pasiekiamumo sąveikos poveikis bendroms inovacijoms, o novatoriškoms organizacijoms pateikiamos nuorodos, kaip pagrįstai paskirstyti daugialypį pasiekiamumą, siekiant pagerinti inovacijų tinklų efektyvumą.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: technologinis prieinamumas; geografinis prieinamumas; bendros inovacijos; plienas.