• © Vilniaus universitetas, 2002-2019
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2019
  • © Latvijos universitetas, 2002-2019
ŠALIES FINANSINIŲ ATASKAITŲ KOKYBĖS TYRIMAS: ĮŽVALGOS IR PRAKTINIS POVEIKIS 13 "VIENOS JUOSTOS, VIENO KELIO" ŠALIŲ
Xiaosong Zheng, Shuqin Zhou, Yi An

SANTRAUKA.  Literatūroje skirtingais lygiais išnagrinėta ir aptarta finansinės atskaitomybės kokybė (FAK). Tačiau didžioji dalis tyrimų atliekama tik įmonės lygmeniu arba nagrinėjant atskirus atvejus. Atliekant šį tyrimą, buvo lyginamas visos šalies požiūris pasitelkus FAK 13-oje "vienos juostos, vieno kelio" (VJVK) šalių. Pirmiausia, sukurtas novatoriškas modelis, įvertintas FAK šalies lygiu tiek finansinės informacijos, tiek nefinansinės informacijos, kurią apibūdina penki rodikliai, požiūriu. Tyrime taikomas analitinės hierarchijos procesas (AHP), siekiant paskirstyti skirtingo svorio koeficientus penkiems rodikliams ir apskaičiuoti FAK. Nustatyta, kad FAK yra teigiamai susijęs su šalies teisine kilme, BVP vienam žmogui, demokratija, teisėsauga, listinguojamų įmonių dydžiu ir pelningumu. Tarp 13 imties šalių 2013-2017 m. FAK reitingas pasiskirsto nuo aukščiausio taip: Naujoji Zelandija, Pietų Afrika, Singapūras, Pietų Korėja, Tailandas, Malaizija, Rusija, Izraelis, Pakistanas, Lenkija, Turkija, Filipinai ir Indonezija. Tyrimu patvirtintas sukurto FAK modelio patikimumas ir efektyvumas.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: FAK, AHP, kokybė, pelno valdymas, VJVK.