• © Vilniaus universitetas, 2002-2019
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2019
  • © Latvijos universitetas, 2002-2019
KINIJOS GAMYBOS EKSPORTO Į "VIENOS JUOSTOS, VIENO KELIO" ŠALIS: TRUKMĖS IR ĮTAKOS TYRIMAI
Kangjuan Lv, Liuzheng Chen, Xiaosong Zheng

SANTRAUKA.  Straipsnyje analizuojamas Kinijos gamybos eksportas į "vienos juostos, vieno kelio" šalis, pateikiama išlikimo analizė, ir, remiantis Cox proporcinių pavojų modeliu, atskleidžiami faktoriai, veikiantys trukmę. Eksporto santykių stabilumo koeficientas taikomas prekybos santykių stabilumo lygio nustatymui. Veiksniai parenkami atsižvelgus į produktyvumo ir informacijos perdavimo pobūdį. Rezultatai rodo, kad bendri prekybos santykiai yra stabilūs, o vidutinė eksporto trukmė yra 8,53 metų. Tačiau išlikimo lygis skiriasi skirtinguose paregioniuose ir pramonės šakose. Importuotojų ekonominis mastas, darbo jėgos ir kapitalo veiksniai, išsilavinimo lygis, pajamų skirtumas, pramonės struktūra ir verslo aplinka stipriai veiktų Kinijos gamybos eksportą į "vienos juostos, vieno kelio" šalis. Svarbu, kad importuotojo valiutų kurso svyravimų įtaka nėra reikšminga. Straipsnyje pateikiamos kelios rekomendacijos politikos formuotojams ir įmonėms.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: "viena juosta, vienas kelias", prekybos trukmė, išgyvenimo analizė, gamybos eksportas, Cox proporcinių pavojų modelis.