• © Vilniaus universitetas, 2002-2019
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2019
  • © Latvijos universitetas, 2002-2019
GEBĖJIMAS MOKYTIS IŠ KONKURENTŲ IR ĮMONĖS PAŽANGUMO DIEGIMAS: DVIGUBO PATVIRTINIMO MECHANIZMŲ RIBOJANTIS POVEIKIS
Shengjun Wang, Lei Wang, Qiqi Xu, Ying Zhu

SANTRAUKA.  Gebėjimas mokytis iš konkurentų (GMIK) ir tinkamumo mechanizmai (TM) yra dvi svarbios sampratos, pagrįstos nuomone, kad įmonės gali apsaugoti savo sukurtą intelektinį turtą, siekdamos pagerinti naujovių diegimą. Šio tyrimo tikslas yra išanalizuoti bendrą GMIK ir dvigubų TM poveikį įmonių inovacijų rezultatams (ĮIR). Norint pasiekti tikslą, aprašyti TM, išskirti formaliojo tinkamumo mechanizmai (FTM) ir neformaliojo tinkamumo mechanizmai (NTM). Siekiant ištirti išsikeltas hipotezes, empiriškai išanalizuotos 297 gamybos įmonės Kinijos Jangdzės upės deltos regione. Gauti rezultatai atskleidė, kad GMIK tiesiogiai neigiamai veikia ĮIR, NTM neigiamai mažina neigiamą ryšį tarp GMIK ir ŠIR, o moderuojantis FTM vaidmuo yra nereikšmingas. Šios išvados yra naudingos aiškinant GMIK įtaką ĮIR, esant skirtingoms TM nuostatoms. Taip įmonės siūlo naudoti skirtingas tinkamumo priemones, kad būtų išvengta neigiamos GMIK įtakos ir labiau apsaugota įmonių gaunama nauda iš inovacijų.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: gebėjimas mokytis iš konkurentų, formaliojo tinkamumo mechanizmai, neformaliojo tinkamumo mechanizmai, įmonės inovacijų rezultatai.