• © Vilniaus universitetas, 2002-2019
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2019
  • © Latvijos universitetas, 2002-2019
LOGISTIKOS PASLAUGŲ STANDARTIZAVIMAS, ĮMONIŲ VEIKLOS VEIKSMINGUMAS IR EKONOMINIS POVEIKIS
Rui Jiao, Gaosong Zhao, Fei Wang

SANTRAUKA.  Logistikos paslaugų standartizavimas yra svarbus Kinijos pasiūlos struktūrinių reformų strategijos komponentas, kuriuo siekiama efektyviai pagerinti pasiūlą, sumažinti sandorių sąnaudas ir paskatinti ekonomikos gyvybingumą. Siekiant ištirti logistikos paslaugų standartizacijos strategijos politinį poveikį, pasitelkta bandomoji logistikos paslaugų standartizacijos reforma. Tai beveik natūralus testas - Kinijos "A" akcijų biržoje kotiruojamų bendrovių duomenys nuo 2012 iki 2017 m. bei logistikos paslaugų standartizacijos įtaka operacinei sistemai. Atliekant tyrimą, išnagrinėtas mikro įmonių efektyvumas, jų veikla ir investicinė veikla. Rezultatai rodo, kad logistikos paslaugų standartizavimas pagerina įmonių veiklos efektyvumą, kuris ypač svarbus gamybos įmonėms, daug darbo reikalaujančioms įmonėms ir regionams, pasižymintiems itin kokybiška rinkodara. Nustatyta, kad logistikos paslaugų standartizavimas teigiamai sumažina ryšį tarp veiklos efektyvumo ir įmonės veiklos rezultatų bei veiklos efektyvumo ir įmonės investicijų. Remiantis išvadomis atitinkamoms vyriausybės tarnyboms galima pateikti rekomendaciją apie tai, kaip derėtų tobulinti logistikos paslaugų standartizaciją atsižvelgiant į esamą situaciją ir padėti įmonėms ją aktyviai diegti bei įgyvendinti.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: logistikos paslaugos, standartizavimas, veiklos efektyvumas, įmonės veikla, įmonės investicijos.