• © Vilniaus universitetas, 2002-2019
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2019
  • © Latvijos universitetas, 2002-2019
DEBESŲ MODELIAIS PAREMTAS IŠSAMUS MULTIMOORA VERTINIMO METODAS IR JO TAIKYMAS MOKANT STATISTIKOS
Menglin Liu, Chonghui Zhang, Yuanhang Fan, Huanhuan Jin

SANTRAUKA.  Įprastinis MULTIMOORA metodas nėra plačiai taikomas dėl trūkumų apibūdinant vertinimo informacijos neapibrėžtumą ir sprendimų rodiklių svarbą. Šiame darbe yra siūlomas MULTIMOORA metodas, grindžiamas debesų modeliu (C-MULTIMOORA). Šis metodas kiekybiškai keičia neapibrėžtą vertinimo informaciją pasitelkus debesų modelį. Vėliau, siekiant nustatyti ekspertų svarbos svarmenis ir sukurti svertinį vertinimo debesį, naudojama kvadratinė Jenseno-Šenono bendro nukrypimo nuo vidurkio šaknis (angl. SRJSD). Be to, C-MULTIMOORA metodas buvo taikomas klasifikuojant įvairius sprendimus ir pasirenkant tinkamiausią. Siekiant atskleisti siūlomo metodo validumą ir reikšmę, straipsnyje pateikiamas dotuoto statistikos mokymo dalyko įvertinimo atvejo tyrimas.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: MULTIMOORA, C-MULTIMOORA, debesų modelis, SRJSD, dotuotas tyrimas.