• © Vilniaus universitetas, 2002-2019
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2019
  • © Latvijos universitetas, 2002-2019
TRUMPALAIKIŲ IR ILGALAIKIŲ PASEKMIŲ SOCIALINĖS VEIKLOS DĖL DEPRESIJOS SIMPTOMŲ VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONĖMS PAGAL LYTĮ: KINIJOS ATVEJIS
Wei Li, Huanhuan Jin, Linyun Zhang

SANTRAUKA.  Šiame darbe nagrinėtas trumpalaikis ir ilgalaikis socialinės veiklos poveikis depresijos simptomams vyresniems nei 60 metų žmonėms pagal lytį Kinijoje. Taikytas CHARLS nacionalinių 2011 ir 2013 m. duomenų metodas (n = 4,745). Dalyvavimo nemokamoje veikloje, pavyzdžiui, draugystėse, laisvalaikyje, klubuose dažnio poveikis 2011 m. Depresijos simptomai tais pačiais ir vėlesniais 2013 metais buvo įvertinti naudojant daugialypę tiesinę regresiją, kontroliuojant klaidinančius veiksnius. Rezultatai rodo, kad neatsižvelgiant į trumpalaikę ar ilgalaikę veiklą, visos keturios socialinės veiklos turėjo teigiamą tiesinį poveikį depresijos simptomų mažinimui, išskyrus neapmokamą vyrų darbą, o vyrai turėjo labiau išreikštų santykių nei moterys; ilgalaikių santykių buvo mažiau nei trumpalaikėje veikloje. Šis tyrimas atskleidė, kad socialinė veikla paprastai gali palengvinti depresijos simptomus. Tačiau santykių charakteriai skyrėsi pagal lytį ir laiką.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: socialinė veikla, depresijos simptomai, pagyvenę žmonės, Kinija.