• © Vilniaus universitetas, 2002-2019
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2019
  • © Latvijos universitetas, 2002-2019
JAUNŲJŲ STUDENTŲ KŪRYBINGUMO IR NORO SKATINIMAS RIZIKUOTI IMTIS VERSLO
Ana Iolanda Vodă, Ignacio Martinez, Claudiu Gabriel Țigănaș, Liviu George Maha, Dumitru Filipeanu

SANTRAUKA.  Verslininkų, kaip naujovių šaltinio, vaidmuo siekiant atrasti naujus ekonomikos ir gerovės lygio būdus - viena pagrindinių ekonominės strategijos temų ir pelninga ekonominių tyrimų sritis, ypač nuo 2007 metais įvykusio ekonomikos nuosmukio. Norint kurti verslumui palankias strategijas, pirmas svarbus žingsnis yra suprasti ir identifikuoti asmeninius ketinimus ir savybes, kurios nurodo troškimą ar ketinimą tapti verslininku. Jomis remiantis teigtina, kad verslo galimybių paiešką lemia paties verslininko kūrybiniai atradimai.
Tyrimu siekiama išanalizuoti, ar kūrybiškumas ir rizikos polinkiai lemia individualius faktorius studentų verslo startuoliuose. Norint pasiekti šį tikslą, taip pat įvertinti suvokto kūrybiškumo svarbą, kaip inovatyvumo kintamąjį, išbandyti keli regresijos modeliai, ištirtas universiteto studentų požiūris į verslo kūrimo riziką. Apklausos, skirtos duomenims surinkti, kuriose buvo naudojama semantinės diferenciacijos metrinė skalė, rezultatai atskleidė suvokto kūrybiškumo svarbą ir riziką, susijusią su tam tikru demografiniu profiliu norint nustatyti verslumo ketinimus.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: kūrybiškumas, polinkis į riziką, verslumo ketinimai.