• © Vilniaus universitetas, 2002-2019
  • © Latvijos universitetas, 2002-2019
SVERTINIAI DIRBTINĖS AGREGACIJOS EUKLIDO ATSTUMO OPERATORIAI PASIRENKANT ROBOTĄ
Chengdong Cao, Shouzhen Zeng, Jinsheng Wang, Tomas Baležentis

SANTRAUKA.  Straipsnyje nagrinėjamas naujas dirbtinės agregacijos Euklido atstumo operatorius ir jo taikymas sprendžiant intuityvios neapibrėžtos daugiafunkcės grupės sprendimo priėmimo (MAGDM) problemą, susijusią su roboto parinkimu. Pirmiausia, šis tyrimas praplečia eiliškumą nurodančių kintamųjų vaidmenis įvedant svertinį dirbtinį Euklido eiliškumo svertinio vidurkio (WIEOWAD) operatorių. Antra, aptariamos pagrindinės šio operatoriaus savybės ir skirtingos rūšys. Tada WIEOWAD išplėtimas intuityvioje neapibrėžtoje situacijoje pateikiamas siekiant gauti intuityvų neapibrėžtą WIEOWAD (IFWIEOWAD) operatorių. Toliau, pristatomas MAGDM metodas, paremtas IFWIEOWAD operatoriumi. Galiausiai, pateikiamas tinkamo roboto pasirinkimo pavyzdys, skirtas parodyti siūlomo metodo praktiškumą ir efektyvumą.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: intuityvus neapibrėžtas rinkinys, svertinė dirbtinė agregacija, Euklido atstumas, MAGDM, roboto pasirinkimas.