ISSN: 1648 - 4460

International Journal of Scholarly Papers

VU KHF

Transformations  in
Business & Economics

Verslo ir ekonomikos
transformacijos

  • © Vilniaus universitetas, 2002-2019
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2019
  • © Latvijos universitetas, 2002-2019
Straipsnis
REGIONINĖS EKONOMINĖS KORELIACIJOS TINKLO KONSTRUKCINĖS YPATYBĖS RYTŲ KINIJOJE. PROVINCIJOS PRAMONĖS REIKŠMĖS PERSPEKTYVA
Weihua Su, Dongcai Zhang, Nan Wang, Shouzhen Zeng

SANTRAUKA.  Tyrimo metu siekta nustatyti Rytų Kinijos ekonominės asociacijos tinklo struktūrines ypatybes, iš provincijos gaunamus ir ten siunčiamus duomenis. Gauti svarūs rezultatai. Rytinės provincijos yra svarbiausios pramoniniu atžvilgiu Kinijoje ir turi didžiausią poveikį šalies ekonomikai. Rytinių provincijų pramonės struktūrą sudaro Hebei-Pekino-Tiandzino ekonominė centrinė zona, svarbiausi jos taškai yra Pekinas ir Jiangsu-Šanchajus-Zhejiang zona, pagrindinis joje - Šanchajus. Dviejų pagrindinių ekonominių regionų palyginimas parodė, kad metalo lydymas ir perdirbimas, chemijos produktų gamyba, transporto, sandėliavimo ir pašto paslaugos, taip pat transporto įrangos gamyba yra pagrindinės ekonominės dvigubų ekonominių regionų plėtros pramonės šakos. Metalo lydymas ir perdirbimas, chemijos produktų gamyba ir transporto įrangos gamyba daugiausia veikia ekonominį vystymąsi per tiesioginę paklausą ir pasiūlą tarp provincijų kiekviename pagrindiniame šių centrų regione. Maisto ir tabako perdirbimas, didmeninė ir mažmeninė prekyba daugiausia priklauso nuo apyvartos tarp provincijų siekiant, kad padidėtų regioninės ekonomikos traukos galia.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: Rytų regionas, pramonės svarba, ekonominė branduolinė zona, įtakos koeficientas, gamybos perkėlima.

Editorial correspondence:

Scholarly papers Transformations in Business & Economics
Kaunas Faculty
Vilnius University
MuitinÄ—s g. 8
Kaunas, LT-44280
Lithuania

Sitemap

Visits:

Valid XHTML 1.0 Strict