• © Vilniaus universitetas, 2002-2018
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2018
  • © Latvijos universitetas, 2002-2018
SLOVAKIJOS MAŽŲJŲ IR VIDUTINIŲ ĮMONIŲ VERSLININKŲ SKATINIMAS KURTI ĮMONIŲ GRUPES
Katarina Haviernikova, Marcel Kordoš, Valentinas Navickas

SANTRAUKA.  veMažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ) yra laikomos svarbiausiu vietinių ekonomikų elementu. Įmonių grupės sudaro aplinką, tinkamą kurti inovacijas ir žinias. Įmonių grupė sujungia gamybos įmones, universitetus, mokslinio darbo vietas, ekonomines organizacijas. Mažųjų ir vidutinių įmonių grupės suteikia daugybę privalumų. Įmonių grupės sudaro aplinką, tinkamą kurti inovacijas ir žinias. Dėl šios priežasties regionai su stipriomis įmonių grupėmis laikomi inovacijų lyderiais. Globalizacija dar labiau sustiprina šias tendencijas. Nepaisant to, sąmoningumo lygis apie įmonių grupių naudą vis dar mažas. Straipsnyje pateikiami apklausų rezultatai. Daugiausia dėmesio buvo skirta išvadoms apie tai, kaip smulkieji ir vidutiniai verslininkai suvokia įmonių grupių pranašumus. Pagrindinis dėmesys skirtas pasirinktų motyvų, skatinančių mažųjų ir vidutinių verslininkų būrimąsi į įmonių grupes, vertinimą. Kai kurios organizacijos, pvz., MVĮ, negali susidoroti su sunkumais arba, atvirkščiai, gauna naudos dėl pasaulinių rinkų globalizacijos. Dėl to reikia priimti labai lanksčius novatoriškus sprendimus, kurių MVĮ dažnai negali įgyvendintiiklai.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: mažosios ir vidutinės įmonės, įmonių grupė, regionų plėtra, inovacijų politika.