• © Vilniaus universitetas, 2002-2018
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2018
  • © Latvijos universitetas, 2002-2018
PERSONALO ATRANKOS BŪDAS INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ PRAMONĖJE REMIANTIS EDAS METODU
Darjan Karabasevic, Edmundas Kazimieras Zavadskas, Dragisa Stanujkic, Gabrijela Popovic, Miodrag Brzakovic

SANTRAUKA.  Personalo vertinimas įdarbinimo procese susiduria su sunkumais, kuriuos galima išspręsti taikant MCDM (daugiakriterius diskrečiuosius sprendimų priėmimo) metodus. Kvalifikuotų darbuotojų atranka ir, svarbiausia, kompetentingi ir motyvuoti darbuotojai, galintys pasipriešinti visiems šiandienos verslo iššūkiams, kelia uždavinį, į kurį rimtai žiūri kiekviena organizacija. Jos plėtra priklauso nuo ten dirbančių darbuotojų, t. y. jų kompetencijų, motyvacijos ir pareigos jausmo. Šiame straipsnyje siūlomas EDAS (vertinimo nutolusio nuo įprasto sprendimo) metodika pagrįstas tyrimo būdas. Siekiant nustatyti kriterijų svorį, anksčiau buvo taikomas SWARA (nuoseklaus, laipsniško porinio rodiklių santykinės svarbos lyginimo) metodas. Naujai siūlomas EDAS metodas buvo pasitelktas nustatyti alternatyvų (kandidatų) reitingą. Šio metodo tinkamumą ir efektyvumą patvirtina empirinis siūlomo IT Verslo paramos sistemos (angl. BSS) ekspertų atrankos modelio pritaikymas.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: EDAS, IT industrija, personalo atranka, MCDM.