• © Vilniaus universitetas, 2002-2017
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2017
  • © Latvijos universitetas, 2002-2017
VYRIAUSYBĖS NUTARIMAI IR UŽMOKESČIO PASISKIRSTYMAS TARP VADOVYBĖS NARIŲ: KINIJOS ATVEJIS
Shengnian Wang, Shan Du, Peng Bi

SANTRAUKA.  Tyrime analizuojami veiksniai, lemiantys užmokesčio pasiskirstymą tarp aukščiausiosios vadovybės narių (vadinamąjį aukščiausiosios vadovybės narių (AVN) darbo užmokesčio skirtumą). Pirmiausia sukurtas analitinis modelis įvertinant paaukštinimo paskatą ir darbo užmokesčio lygybę. Toliau atskleista, kaip šie du veiksniai veikia AVN darbo užmokesčio skirtumą. Kinijos vyriausybės nutarimų kontekste tiriama vyriausybės nutarimų įtaka TMT darbo užmokesčio skirtumui ir tarpininkavimo poveikis paaukštinimo paskatai bei darbo užmokesčio lygybei. Pasitelkus pavyzdį iš 2006-2015 metų laikotarpio, nagrinėjami anksčiau paminėti ryšiai. Susijusioms hipotezėms neprieštaraujantys praktiniai rezultatai parodo, kad augantis AVN darbo užmokesčio skirtumas gali sumažinti paaukštinimo paskatos galimybę ir darbo užmokesčio lygybę tarp aukščiausiosios vadovybės narių. Be to, vyriausybės nutarimai yra labai svarbūs mažinant AVN darbo užmokesčio skirtumą, mažinant ryšį tarp AVN darbo užmokesčio skirtumo ir paaukštinimo paskatos bei stiprinant santykį tarp AVN darbo užmokesčio skirtumo ir darbo užmokesčio lygybės.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: AVN darbo užmokesčio skirtumas, vyriausybės nutarimai, paaukštinimo paskata, darbo užmokesčio lygybė.