• © Vilniaus universitetas, 2002-2017
  • © Latvijos universitetas, 2002-2017
ŠEIMOS IR NE ŠEIMOS PRIVAČIOS ĮMONĖS VEIKLOS REZULTATŲ PALYGINIMAS
Liang Tang, Kangyin Lu, Wei Wu

SANTRAUKA.  Kinijai atnaujinus savo akcijų rinką, privačių įmonių, kurių akcijomis prekiaujama akcijų biržoje, skaičius nuolat didėja. Privačių įmonių kategorijoje šeimų įmonių skaičius taip pat auga. Tyrimu norima išsiaiškinti, kokios - šeimos ar ne šeimos - įmonės pasiekia geresnių rezultatų. Pasitelkus 2003-2014 metų A akcijų biržos duomenis, ištirti ryšiai tarp nuosavybės teisės ir įmonės veiklos rezultatų, atsižvelgta į šeimos įmonių tipo ir įmonės valdytojo įtaką įmonės veiklos rezultatams. Sukurtas modelis, padėsiantis įvertinti įmonės dydžio, amžiaus, finansinio sverto, augimo ir pramonės šakos aplinkybių įtaką. Įvertinus duomenis pastebėta, kad šeimos įmonių, kurias valdo vienas fizinis asmuo, viena šeima ir visa šeima, veiklos rezultatai išsidėstę mažėjančia tvarka. Pastebėta ir tai, kad didesnė valdymo galia gali žymiai sumažinti šeimos veiklos rezultatus. Tačiau bet kokio tipo šeimos įmonių veiklos rodikliai yra ženkliai geresni nei ne šeimų įmonių. Šis modelis laikomas patikimu ir gali būti naudojamas vertinti įmonės veiklos rezultatus.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: įmonės nuosavybė, įmonės veiklos rezultatai, Kinijos akcijų birža, valdymo galia.