• © Vilniaus universitetas, 2002-2017
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2017
  • © Latvijos universitetas, 2002-2017
KINIJOS, RUSIJOS IR INDIJOS ŽEMDIRBYSTĖS SEKTORIUS VEIKIANČIŲ SKIRTINGŲ VEIKSNIŲ STRUKTŪRINIS SKAIDYMAS IR LYGINIMAS PAGAL PASAULINĖS VERTĖS GRANDINĘ
Lijun Jia, Xiaosong Zheng, Haiping Xu, Danheng Zhao

SANTRAUKA.  Kinija, Rusija ir Indija yra trys galingiausios BRICS šalys narės. Jos yra ir pagrindinės bendradarbiaujančios partnerės. Remiantis šių trijų šalių 1995-2011 metų WIOD nekonkurencingomis sąnaudų-produkcijos lentelėmis, straipsnyje struktūriškai išskaidyti pagrindiniai veiksniai, veikiantys šių šalių žemdirbystės produkcijos generuojamą BVP dalį. Ištirtas skirtingas poveikis, kurį kelia keturios veiksnių kategorijos: tarpinės sąnaudos, vartojimas, investicijos ir eksportas. Pastebėta, kad tarpinės sąnaudos ir vartojimas yra pagrindiniai veiksniai, lemiantys minėtų trijų šalių žemdirbystės generuojamo BVP mažėjimą. Be to, skirtingos pramonių tarpinės sąnaudos ir nevienodi vartojimo kiekiai įvairiuose sektoriuose taip pat gali sukelti skirtingus padarinius. Tačiau priešingai nei minėti veiksniai, investicijos ir eksporto duomenys rodo, kad Kinijos, Rusijos ir Indijos žemdirbystės generuojama BVP dalis yra linkusi didėti.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: žemdirbystės generuojamas BVP, sąnaudos-produkcija, veiksnių skaidymas.