• © Vilniaus universitetas, 2002-2017
  • © Latvijos universitetas, 2002-2017
IŠMANIEJI TINKLAI ATSINAUJINANČIAI ENERGETIKAI: KAŠTAI IR NAUDA
Qingyou Yan, Youwei Wan, Ignas Mikalauskas, Asta Mikalauskienė

SANTRAUKA.  Straipsnyje aptariama išmaniojo elektros tinklo finansinė perspektyva, atsižvelgus į neatsinaujinančios ir atsinaujinančios energijos šaltinių jungtį. Pateikiamas trumpas įvadas apie išmaniuosius elektros tinklus. Atliktas finansinis tyrimas, kurį sudaro trys pagrindinės dalys. Finansų studijoje palygintos elektros energijos gamybos kainos tarp neatsinaujinančių ir atsinaujinančių energijos šaltinių. Pateikus sąnaudas už kiekvieną kWh ekv. pirminį energijos šaltinį, paaiškėjo nauda, kurią gauna atsinaujinančią ir neatsinaujinančią energiją gaminančios jėgainės. Straipsnio pabaigoje pateikiamos išvados apie finansinio tyrimo rezultatus.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: išmanusis tinklas, atsinaujinanti energija, finansinė studija.