• © Vilniaus universitetas, 2002-2017
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2017
  • © Latvijos universitetas, 2002-2017
INOVACIJŲ PRODUKCIJOS PROCESO DINAMINĖS VEIKLOS MATAVIMAS IŠ PERKĖLIMO PERSPEKTYVOS: EMPIRINIS KINIJOS MODERNIŲJŲ TECHNOLOGIJŲ PRAMONĖS TYRIMAS
Kangjuan Lv, Die Wang, Yu Cheng

SANTRAUKA.  Moderniųjų technologijų pramonės vystymasis buvo plačiai pripažintas dėl savo svarbos ekonominiam augimui. Kinija padarė didelę investiciją į moderniųjų technologijų pramonę siekdama padidinti savo produktyvumą. Tyrimui aktuali dinaminė duomenų apgaubimo analizė, skirta matuoti įvairialaikės inovacijos veiklos veiksmingumą Kinijos moderniųjų technologijų pramonėje 2001-2015 m. Tyrimas reikšmingas, kadangi sukauptas patentų kiekis, matuojamas tęstinosios vertės metodu, yra laikomas perkeliamu kintamuoju, jungiančiu įvairių laikotarpių regioninių inovacijų veiklas. Šis modelis dar gali būti pasitelktas nagrinėti bendrąjį veiksmingumo rezultatą iš ilgalaikės ir sisteminės perspektyvos. Todėl bendras veiksmingumo rezultatas suskaidytas į periodų rezultatus pagal endogeninę svarbą. Empiriniai rezultatai atskleidžia, kad perkeliamo kintamojo nepaisymas gali lemti Kinijos moderniųjų technologijų pramonės inovacinės sistemos veiksmingumo pervertinimą. Moderniųjų technologijų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiksmingumas tyrimo periodo metu pagerėjo. Rytinė dalis pasižymi didžiausiu vidutiniu veiksmingumo rezultatu, antra - vakarinė dalis, trečioji - centrinė. Neatrasta statistiškai reikšmingų ryšių tarp MTEP personalo ir MTEP veiksmingumo, tačiau nustatyta, kad valstybinės dotacijos neigiamai veikia veiksmingumo gerinimą. Straipsnio pabaigoje pateiktos svarbios rekomendacijos įstatymų kūrėjams ir vadovams.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: dinaminis veiksmingumas, moderniųjų technologijų pramonė, duomenų apgaubimo analizė, perkeliamas kintamasis, sukauptas patentų kiekis.