• © Vilniaus universitetas, 2002-2017
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2017
  • © Latvijos universitetas, 2002-2017
IPO NUKAINOJIMAS AUGANČIOSE KAPITALO RINKOSE: LYGINAMOJI RUMUNIJOS, BULGARIJOS IR VENGRIJOS ANALIZĖ
Cristina Duhnea, Diane Paula Corina Vancea, Loredana - Georgiana Frecea

SANTRAUKA.  Straipsnyje aprašytas tyrimas koncentruotas į pagrindinį kapitalo rinkų vaidmenį nacionalinėse ekonomikose, tai tikrosios ekonomikos finansavimas finansinėmis priemonėmis. Pirminiai viešieji siūlymai yra svarbi priemonė gauti finansavimą verslui, pvz., startuoliui ar brandžiam verslui, ypač Pietų ir Rytų Europoje, kur privatizacijos proceso metu kapitalo rinka naudojama kaip investuotojų šaltinis. Šiame straipsnyje, pasitelkus lyginamąjį metodą, nagrinėjamas IPO nukainojimas kapitalo rinkose Rumunijoje, Bulgarijoje ir Vengrijoje. Atsižvelgus į kapitalizaciją, likvidumą ir prekybos apimtį, gauti rezultatai atskleidžia, kodėl šiose trijose šalyse kol kas yra tiek mažai IPO, kodėl sumažėjo užsienio investuotojų susidomėjimas, kaip nusilpusios kapitalo rinko.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: pirminis viešasis siūlymas, nukainojimas, kapitalo rinka, pirminės pajamos, vertybinių popierių rinkos indeksas.