• © Vilniaus universitetas, 2002-2016
  • © Latvijos universitetas, 2002-2016
PORTFELIO OPTIMIZAVIMO STRATEGIJA: COPRAS G-MODM HIBRIDINIS METODAS
Moein Beheshti, Hannan Amoozad Mahdiraji, Edmundas Kazimieras Zavadskas

SANTRAUKA. Strateginis planavimas yra nuolatinis procesas, kuris verčia lyderius abejoti valstybės nustatytais reglamentais, aplinkos pokyčiais, naujais mokymosi reikalavimais ir nuolatiniu plano reguliavimu. Nepaisant to, portfelio strategijos optimizavimas šiandien yra vienas iš pagrindinių ginčytinų klausimų. Šiame tyrime siūlomas modelis, kuriuo įvertinamos ir parenkamos organizacinės strategijos, pagrįstos išteklių ribomis. Norint sukurti tokį modelį, visų pirma, taikomas pilkasis COPRAS modelis, kuris leidžia įvertinti organizacijos strategijas esant neaiškioms aplinkybėms. Vėliau, remiantis minėtu metodu, optimizuoto strategijos proceso pasirinkimui naudojamas mišrus sveikasis daugiatikslis tiesinis programavimo modelis. Čia remiamasi COPRAS-G strategijos reikšmių rezultatais atsižvelgiant į laiką, išlaidas ir kitus struktūrinius suvaržymus bei organizacinę politiką. Galiausiai, mišrus COPRAS G-MODM yra transformuojamas į dvejetainį tikslinį programavimo modelį. Siūlomas modelis buvo pritaikytas Irano įmonės “Mercantile Exchange” portfelio strategijos optimizavimui.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: strategijos planavimas, MIP, COPRAS, COPRAS-G.