• © Vilniaus universitetas, 2002-2016
  • © Latvijos universitetas, 2002-2016
VERSLININKYSTĖS DINAMIKA EUROPOS SĄJUNGOJE: LYGINAMOJI PERSPEKTYVA
Mihaela Tofan, Ana-Maria Bercu, Angela Roman

SANTRAUKA. Verslininkystės vaidmens svarba ekonomikos augimui, naujų darbo vietų kūrimui ir inovacijoms, taip pat socialinės nelygybės mažinimui skatina akademikus ir įvairaus lygio politikos formuotojus vis labiau domėtis įvairių šalių verslininkystės dinamikos tyrimais. Siekiama nustatyti tuos segmentus, kuriems reikia viešosios valdžios institucijų paramos. Šio straipsnio tikslas - ištirti verslininkystės dinamiką 26 Europos Sąjungos šalyse narėse, priklausomai nuo tam tikros įmonės gyvavimo ciklo, atsižvelgus į pagrindinius mokslinėje literatūroje nurodytus rodiklius. Tyrime taikyta 2008-2015 m. laikotarpio metinių duomenų, gautų iš Pasaulio verslo stebėjimo (angl. Global Entrepreneurship Monitor) ataskaitų, aprašomoji analizė. Atsižvelgus į verslininkystės dinamiką, gauti rezultatai parodė įvairius skirtumus tarp šalių, ypač tų, kurių ekonomika išsivysčiusi panašiai. Pastebėta stipri koreliacija tarp šalių ekonomikos vystymosi lygio ir verslininkystės veiklos. Siekiant nustatyti verslininkystės skatinimui ir paramai tinkamas priemones, atlikta analizė turėtų būti naudinga tiek Europos, tiek nacionalinio lygio sprendimų priėmėjams.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: verslininkystė, verslininkystės veikla, verslas, ekonomikos plėtra.