ISSN: 1648 - 4460

• © Brno technologijos universitetas, 2002-2016
  • © Latvijos universitetas, 2002-2016
Straipsnis
SVEIKATINIMO PASLAUGŲ PRIEINAMUMO SÄ"SAJOS SU JAUNIMO LAISVALAIKIO FIZINIU AKTYVUMU IR ASMENINE SVEIKATA
Saulius Šukys, Vida Janina Česnaitienė, Lauras Grajauskas, Rasa Kreivytė

SANTRAUKA.  Straipsnyje analizuojamas aplinkos vaidmuo fiziniam jaunimo aktyvumui. Nors aplinkos patrauklumas, pritaikomumas svarbus gyventojų fiziniam aktyvumui, tačiau ne mažiau svarbus veiksnys yra jos prieinamumas atsižvelgus į lankytojų poreikius. Straipsnyje siekiama atskleisti, kaip jaunimo laisvalaikio fizinis aktyvumas susijęs su sveikatinimo paslaugų prieinamumu bei mankÅ¡tinimosi sąlygomis Å¡alia gyvenamosios vietos. Analizuojamos ir sveikatinimo paslaugų prieinamumo sąsajos su asmens subjektyviu savo sveikatos vertinimu. Parengus anketą, internetu buvo apklausta 908 Å¡alies aukÅ¡tųjų universitetinių mokyklų 18-24 metų amžiaus studentai, kurių 36.6 % sudarė moterys. Tyrimu atskleista, kad jauni suaugusieji labiau linkę bÅ«ti fiziÅ¡kai aktyvÅ«s, jeigu yra galimybė naudotis sveikatinimo paslaugomis nemokamai. Å ios galimybės taip pat susijusios su geresniu savo sveikatos bÅ«klės vertinimu. Nors daugiau nei kas antras suaugęs asmuo nurodė, kad Å¡alia gyvenamosios vietos turi sąlygas fiziniam lauko aktyvumui, tačiau tai nesusiję su jų asmeniniu laisvalaikio fiziniu aktyvumu ir jų subjektyviai vertinama sveikatos bÅ«kle. Todėl tyrimo rezultatai leidžia teigti, kad siekiant didinti bÅ«tent jaunimo fizinį aktyvumą neužtenka tik viešųjų paslaugų įrengiant patrauklią fiziniam aktyvumui aplinką Å¡alia gyvenamųjų erdvių.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: fiziniam aktyvumui palanki aplinka, sveikatinimo paslaugos, fizinis aktyvumas, asmeninė sveikata, jaunimas.

Editorial correspondence:

Scholarly papers Transformations in Business & Economics