• © Vilniaus universitetas, 2002-2016
  • © Latvijos universitetas, 2002-2016
PRODUKTŲ KOKYBĖS VALDYMO MODELIS
Svitlana Gutkevych, Lesia Punchak

SANTRAUKA. Tyrimas atskleidė, kad produktų kokybės gerinimas yra vienas iš pagrindinių būdų, kaip padidinti socialinės gamybos ir atskirų įmonių efektyvumą, taip apibūdinant kokybės svarbą mikro ir makro valdymo lygiais. Užtikrinant mikro lygmens kokybę, apibūdinamas socialinės gamybos vystymasis makro lygmeniu. Remiantis analize, nustatyta, kad įmonių efektyvumą veikia gamybos konkurencingumo lygio padidėjimas, produkto kokybės valdymo organizacinė struktūra, įmonės materialiojo pagrindo modernizavimas. Be to, nustatyta, kad produkto kokybės valdymas priklauso nuo valdymo sprendimų priėmimo efektyvumo. Valdymo sprendimų ekonominio matematinio modeliavimo taikymas valdant produkto kokybę padeda priimti patikimus sprendimus, susijusius su išteklių paskirstymu, suteikia galimybę įvertinti produktų kokybę ne tik ją lyginant su standartais, bet ir vertinant kaip visų įmonės padalinių veiksmų efektyvumo rodiklį. Produktų kokybės gerinimo ir matematiškai pagrįsto administracinių sprendimų priėmimo kryptys tapo spaustuvių produktų kokybės valdymo modelio pagrindu. Pasiūlyto modelio įdiegimas spaustuvėse atskleidė informaciją apie defektų sumažinimo nuostolius ir papildomas išlaidas kokybei užtikrinti .

REIKÅ MINIAI ŽODŽIAI: efektyvumas, kokybės valdymas, modelis, spaustuvės, valdymo sprendimai, ekonominis matematinis modeliavimas, Ukraina