• © Vilniaus universitetas, 2002-2015
  • © Latvijos universitetas, 2002-2015
ATLYGINIMAI - VEIKSNYS, LEMIANTIS DIDELIŲ ĮMONIŲ RESTRUKTŪRIZAVIMĄ LENKIJOJE
Aleksandra Gąsior

SANTRAUKA. Patirtis, kurią įmonės įgijo pereinamuoju laikotarpiu, atsiperka daugelyje etapų, skatina profesionalesnę įmonės veiklą, kai yra planuojamas ir vykdomas restruktūrizavimo procesas. Iššūkiai, kuriuos paskatino globalizacija, verčia įmones greitai prisitaikytų prie kintančių sąlygų. Straipsnyje analizuojami atsakymai, gauti iš didelių įmonių, verslo subjektų Lenkijoje. Globalizacija verčia įmones atsiverti užsienio rinkoms, o faktas, kad Lenkija yra Europos Sąjungoje, įpareigoja dirbti sparčiau norint pasivyti ekonomiškai labiau išsivysčiusias šalis visose srityse, pvz., tokiose, kaip darbuotojų atlyginimas. Šiame straipsnyje, atskleidus Europos Sąjungos šalių vidutinį mėnesinį darbo užmokestį, apibendrinama Lenkijos pozicija. Empirinėje straipsnio dalyje tiriama keturių Lenkijos sektorių situacija: kalnakasybos gamybos; elektros, dujų ir vandens gamybos bei platinimo; vandens tiekimo, nuotekų, atliekų tvarkymo ir atkūrimo veiklos. Daugiausia dėmesio sutelkta į respondentų atsakymus, susijusius su aplinkos dinamiškumu ir ekonominių veiksnių, kurie paskatino įgyvendinti restruktūrizavimo procesą tirtoje įmonėje, pasirinkimo .

REIKÅ MINIAI ŽODŽIAI: restruktūrizavimas, didelės įmonės, atlyginimai, minimalus atlyginimas, kainos, Europos Sąjunga, Lenkija