• © Vilniaus universitetas, 2002-2015
  • © Latvijos universitetas, 2002-2015
RUSIJOS JĖGAINIŲ VERSLO KONKURENCINGUMAS ĮVERTINANT DABARTINĘ RINKOS SITUACIJĄ
Evgeny Lisin, Valery Lozenko, Ivan Komarov, Olga Zlyvko

SANTRAUKA. Straipsnyje tiriamas bendrai gaminamos šilumos ir elektros energijos išlaidų pasiskirstymo metodo poveikis šilumos ir elektros jėgainių ekonominei veiklai modernioje Rusijos energijos rinkoje. Aptariami bendrai gaminamos energijos bruožai, centralizuotas šildymas, didmeninės ir vietinės elektros rinkos struktūra bei veikimo principai, galiojančių išlaidų pasiskirstymo tarp dviejų energijos rūšių metodų pranašumai ir trūkumai. Daug dėmesio skiriama išlaidų pasiskirstymo metodo efektyvumui, metinei skirtingų veikimo režimų analizei. Modelio tyrimas tapo pagrindu išvadoms apie kiekvieno iš tirtų metodų, taikytų skirtingiems metų laikotarpiams, ekonominį tinkamumą, pagrįstą jėgainės dalyvavimo didmeninės ir vietinės elektros rinkose  .

REIKÅ MINIAI ŽODŽIAI: energijos ekonomika, kogeneracinės šilumos ir energijos jėgainė, kogeneracija, išlaidų pasiskirstymo metodas, didmeninės elektros rinka, vietinės elektros rinka, reguliavimas, konkurencingumas, ekonominis veiksmingumas