• © Vilniaus universitetas, 2002-2015
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2015
  • © Latvijos universitetas, 2002-2015
NEPRIKLAUSOMO AUDITORIAUS ATASKAITOS RYŠIO SVARBA EUROPOS VERSLO APLINKOJE. LYGINAMSIS RUMUNIJOS - ISPANIJOS TYRIMAS
Camelia-Daniela Haţegan, Ioana Iuliana Grigorescu, Renata Dana Niţu-Antonie, Nicoleta Sirghi, Andreea-Oana Iacobuţă

SANTRAUKA. Straipsnyje pateikiami rezultatai, gauti empirinio tyrimo apie perspektyvas ir lūkesčius, susijusius su nepriklausomo auditoriaus ataskaita Rumunijoje ir Ispanijoje, metu.Gyventojų imtį sudarė trys grupės: abiejų šalių finansiniai auditoriai, audito įmonių finansų vadovai ir auditorių ataskaitų informacijos vartotojai. Anketų rezultatai analizuoti pasitelkus Kruskal Wallis ir Mann Whitney testus, kurie atskleidė skirtumų tarp teiginių įvertinimų tarp trijų grupių Rumunijoje ir Ispanijoje reikšmingumą. Vėliau rezultatai interpretuoti pasitelkus pasaulio kontekstą. Atliktas tyrimas atskleidė, kad dabartinė auditoriaus ataskaitos forma ir turinys neatitinka šiuolaikinių poreikių ir vartotojų keliamų reikalavimų, nes skiriasi finansų auditorių ir įvairių vartotojų grupių perspektyvos bei lūkesčiai. Tyrimo pabaigoje straipsnio autoriai pateikia sprendimus, kaip sumažinti atotrūkį tarp šių grupių ir šalių. Šio tyrimo rezultatus palyginus su kitų Europoje atliktų tyrimų rezultatais, padaryta išvada, kad reikia imtis vienodų priemonių visoje Bendrijoje .

REIKÅ MINIAI ŽODŽIAI: audito ataskaita, finansų auditoriai, finansinių ataskaitų vartotojai, tarptautinis verslas, ekonominė integracija.