• © Vilniaus universitetas, 2002-2014
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2014
  • © Latvijos universitetas, 2002-2014
CIKLINIO MOKĖJIMO KANALŲ NAUDOJIMO LENKIJOS NAMŲ ŪKIUOSE KRYPTYS: REIKšMĖ E. BANKININKYSTEI
Tomasz Szopiński, Marcin W. Staniewski

SANTRAUKA. Informacinės ir komunikacinės technologijos šiuo metu yra svarbiausias civilizacijos vystymosi veiksnys. Vis daugiau verslų ir namų ūkių naudoja internetą savo ūkinėje veikloje. Internetas ypač plačiai pritaikytas bankuose, kurie jį naudoja ne tik bendrauti su klientais, bet ir dėl to, kad tai efektyvu, paprasta ir ekonomiška. Nors apskritai elektroninė bankininkystė vystosi sparčiai, tyrėjus domina sąskaitų ciklinio mokėjimo internetu plėtra. šio straipsnio tikslas - nustatyti ciklinio mokėjimo on-line būdu dažnumą palyginus su dažnumu mokant kitais būdais (kanalais). Išanalizuoti duomenys, surinkty iš reprezentatyviosios imties, kurią sudarė 12 386 namų ūkiai. Nustatyta, kad namų ūkiai Lenkijoje dažniausiai naudojasi nebankinių institucijų paslaugomis, kai jie atlieka mokėjimus, susijusius su namų ūkio priežiūra. šią tendenciją (polinkį) itin mėgsta mažų miestų gyventojai, senatvės pensininkai ir ūkininkai. Taip pat Lenkijoje aptikta lenktyniavimo steigiant mobiliųjų mokėjimų standartus įrodymų .

REIKšMINIAI ŽODŽIAI: elektroninė bankininkystė, mokėjimo kanalai, Lenkijos namų ūkiai.