• © Vilniaus universitetas, 2002-2013
Kuriame Lietuvos ateitį
ŽINIŲ ĮSISAVINIMO SKIRTUMAI TARP ĮMONIŲ KLASTERIO VIDUJE
Vasco Eiriz, Natalia Barbosa, Vanda Lima

SANTRAUKA. Įmonės, esančios klasteryje, turi prieigą prie numanomų, sudėtingų ir specifinių žinių, kurios leidžia joms plėtoti konkurencinį pranašumą. Tačiau įmonės turi nevienodą galimybę naudotis ir taikyti šias žinias, tai reiškia, kad ne visų įmoniųžinių įsisavinimo pajėgumaivienodi.Remiantis didžiausiu Portugalijos avalynės klasteriu, t.y. jame esančių įmoniųpavyzdžiu,straipsnio autoriai siekiapatikrinti, ar įmonių žinių įsisavinimo pajėgumai yra skirtingi ir ar tie skirtumai klasteryje susiję su kitais įmonės bruožais. Tyrimo rezultatai rodo, kad žinių įsisavinimo pajėgumai reikšmingai susiję su įmonių savybėmis, t.y. dydžiu, eksporto intensyvumu ir vieta klasteryje..

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI:žinių įsisavinimo pajėgumai, klasteris, dydis, eksportas, pozicija, Portugalija.