• © Vilniaus universitetas, 2002-2013
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2013
  • © Latvijos universitetas, 2002-2013
Kuriame Lietuvos ateitį
TEISĖS AKTŲ, REGULIUOJANČIŲ PEREINAMOSIOS EKONOMIKOS ŠALIŲ NENUOLATINIŲ GYVENTOJŲ PAJAMŲ APMOKESTINIMĄ, PLĖTOTĖ - ČEKIJOS RESPUBLIKOS ATVEJIS
Karel Brychta

SANTRAUKA. Straipsnyje pateikiami lyginamosios analizės rezultatai. Šia analize siekiama apibūdinti ir įvertinti teisės aktų, reglamentuojančių pelno mokesčio įstatymu nurodytų nenuolatinių gyventojų pajamų apmokestinimą, plėtotę. Nagrinėjamas Čekijos nepriklausomybės laikotarpis (1993 - 2009). Įvertinimas pateiktas remiantis gautais rezultatais, palyginus pasirinktas atitinkamas pajamų mokesčio įstatymų nuostatas. Svarbiausia - įvardyti, kaip pakito kriterijai, taikomi nustatyti mokesčius negyvenantiesiems šalyje, įvardyti mokesčių sistemą, taikomą tokiems asmenims, bei galimybė optimizuoti mokesčių naštą. Galima daryti išvadą, kad, nepaisant augančios tendencijos pasinaudoti galimybe būti atleistam nuo mokesčių, atitinkami šalyje gyvenančių ir nuolat šalyje negyvenančių mokesčių mokėtojų įsipareigojimai vis dar gerokai skiriasi. Taip pat galima daryti išvadą, kad skirtingos sistemos apmokestinti šalyje nuolat negyvenančių asmenų pajamas atsiradotada, kai Čekijos Respublika įstojo į Europos Sąjungąir įsipareigojo išlaikyti "Bendrijos / ES teisyną".

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: Čekijos pajamų mokesčių įstatymas, Europos Sąjunga, fiziniai asmenys, nenuolatiniai gyventojai, apmokestinimas, Čekija.