• © Vilniaus universitetas, 2002-2013
  • © Latvijos universitetas, 2002-2013
LENKIJOS MOBILIOSIOS TELEFONIJOS RINKOS STRATEGIJŲ PASIKEITIMAI
Mikolaj Klimczak

SANTRAUKA. Straipsnyje pristatoma Lenkijos mobiliosios telefonijos rinkos strategijų pasikeitimai, atsižvelgiant į istorinę pramonės plėtrą. Didžiausia reikšmė teikiama naujausiems rinkos strategijų pokyčiams: gaminių diferenciacijai ir paplitimui, kainų konkurencijai, dėl kurios kyla kainų karas, ir atviram slaptam susitarimui kaip strategijai priešingai konkurencijai. Pastarųjų penkių metų (o ypač pastarųjų mėnesių) didysis pramonės rinkos strategijų šuolis supurtė mobiliosios telefonijos Lenkijoje pamatus ir sukėlė precedento neturinčių rezultatų. Autorius prognozuoja, kad šio sektoriaus konkurencinė ateitis bus grindžiama nuosaikiu strategijų taikymu, kadangi nuožmi konkurencija, neperžengiant ekonominių ir teisinių mobiliosios telefonijos apribojimų, neduoda tiek pelno, kiek kitose pramonės šakose.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: mobilioji telefonija, konkurencijos strategijos, slaptas susitarimas, pramonės organizacija, Lenkija.