• © Vilniaus universitetas, 2002-2013
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2013
  • © Latvijos universitetas, 2002-2013
LENKIJOS, ČEKIJOS RESPUBLIKOS IR VENGRIJOS EKONOMIKA PO 20 PEREINAMOJO LAIKOTARPIO METŲ
Waclaw Jarmolowicz, Dawid Piatek

SANTRAUKA. Straipsnyje, remiantis Lenkijos atveju, siekiama pristatyti ir įvertinti teorinį ekonomikos transformacijos pagrindą. Aptariami ekonomikos pokyčiai, nurodomi jų procesai irpateikiami transformacijos rezultatai. Lenkijoje pritaikyta ekonominė šoko terapija parodė, kad esminiai veiksmai turi būti atliekami visose ekonomikos srityse kone vienu metu, juos įgyvendinant kuo skubiau ir sparčiau. Ši strategija pritaikyta "neeilinės politikos laikotarpiu". Ją taikant, siekta pasinaudoti sinerginio efekto rezultatais, tuo pat metu įgyvendinant daug kitų ekonominių pokyčių ir siekiant per trumpą laiką subalansuoti ekonomiką. Palyginus su kitomis šio regiono šalimis, Lenkijos ekonomikos transformacijos rezultatai yra vieni geriausių.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: pereinamojo laikotarpio ekonomika, šoko terapija, laipsniškas metodas, makroekonominis stabilizavimas, Čekijos Respublika, Vengrija.