• © Vilniaus universitetas, 2002-2012
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2012
  • © Latvijos universitetas, 2002-2012
Kuriame Lietuvos ateitį
Ar klasterio padėtis tikrai svarbi regioninei veiklai? Turizmo industrijos atvejai
João Ferreira, Cristina Estevão

SANTRAUKA. Pastarąjį dešimtmetį klasteriai, jų vaidmuo ir reikšmė yra tapę įvairių teorinių ir praktinių požiūrių objektu žvelgiant į juos per pasaulinę regioninės ekonomikos vystymo struktūrą. Atlikta daug tyrimų, susijusių su klasterio buvimu skirtinguose kontekstuose. Tai rodo didžiulį susidomėjimą jais ir galimą klasterių poveikį ekonominei įmonės veiklai. Tačiau dar daug mokslininkų, atliekančių šios srities tyrimus, yra linkę ignoruoti kai kuriuos pagrindinius metodologinius aspektus, būdingus nustatant ir sulaikant klasterių veiklos funkcionavimą. Šiuo tyrimo projektu, taip pat atsižvelgus į literatūrą, analizuojančią turizmo sektoriaus problemas, siekiama paskatinti aiškesnį klasterių veiklos ir padėties suvokimą, tikslesnį jų veiklos sektoriaus vertinimą. Rezultatai, gauti taikant kiekybės metodiką, rodo tai, kaip įvairių skirtingų klasterių padėtis yra susijusi su skirtingu našumo lygiu.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: turizmas, klasteriai, žymėjimas, ekonominės veiklos vykdymas, Portugalijos konkurencingumas.