• © Vilniaus universitetas, 2002-2012
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2012
  • © Latvijos universitetas, 2002-2012
Energetikos įmonių, naudojančių ĮSA, finansinės pasekmės
Aleksandra Gąsior

SANTRAUKA. Straipsnyje autorė norėjo pateikti finansinę padėtį Lenkijos energetikos įmonėse, naudojančiose ĮSA. Visų pirma, pateikiamas energetikos įmonių apibūdinimas bei įmonių socialinės atsakomybės reikšmė energetikos sektoriuje. Tuomet pateikiama ekonominės naudos, ateinančios iš Lenkijos ĮSA įmonių, analizės metodologija. Galiausiai atlikta apklausa tarp dviejų didžiausių kapitalo grupių, klestinčių Lenkijoje: PGE ir Tauron. Šios grupės, kaip ir daugelis dalyvių, naudoja ĮSA. Manoma, jog įmonės baiminasi naudoti ĮSA dėl aukštos kainos ir mažo šios veiklos pelno. Tyrimų rezultatai, kurie buvo pateikti straipsnyje, rodo skirtingus rezultatus energetikos sektoriuje. PGE ir Tauron yra įmonės, kurios taiko ĮSA savo veikloje ir gauna iš to finansinės naudos.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: įmonių socialinė atsakomybė (ĮSA), energetikos įmonės, konsolidacija, finansinis tyrimas.