• © Vilniaus universitetas, 2002-2012
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2012
  • © Latvijos universitetas, 2002-2012
Kuriame Lietuvos ateitį
Žiniomis grindžiamos MDA architektūros vartotojo reikalavimų specifikavimo ir validavimo būdas
Audrius Lopata, Martas Ambraziūnas, Saulius Gudas

SANTRAUKA. Straipsnyje analizuojamas žinios grindžiamos informacijos sistemų inžinerijos taikymo veiklos modeliavimo ir vartotojo reikalavimų specifikavimo etapuose būdas. Veiklos modeliavimas ir vartotojo reikalavimų specifikavimas- pradiniai informacijos sistemos kūrimo etapai, todėl būtina užtikrinti juose vykstančių procesų kokybę, nes šiuose etapuose įvykusios klaidos neigiamai įtakos tolimesnius informacijos sistemos kūrimo etapus (projektavimą, programavimą, testavimą, diegimą), o taip pat atsispindės ir galutiniame produkte- sukurtoje informacinėje sistemoje. Straipsnyje pateikiama CIM modelio sudarymo technologija užtikrinanti kokybiškesnį veiklos modeliavimo ir vartotojo reikalavimų specifikavimo procesą tuo užtikrinanti mažesnį klaidų kiekį pradiniuose informacijos sistemų inžinerijos etapuose.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: veiklos ir IT suderinamumo modelis, strateginio suderinamumo modelis, žiniomis grindžiama IS inžinerija, modeliais grindžiama architektūra, veiklos metamodelis, UML.