• © Vilniaus universitetas, 2002-2012
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2012
  • © Latvijos universitetas, 2002-2012
Kuriame Lietuvos ateitį
Lenkijos sukaupta patirtis, adaptuojant prognozavimo metodą
Ewa Mazur-Wierzbicka

SANTRAUKA. Šiomis dienomis ekonomikos dinamika ir sudėtinga realybė bei nuolatinis mąstymas apie ateitį yra egzistavimo ir veiklos esminis elementas, kuris kaip viena iš vertybių gali turėti įtakos realių veiksmų, nukreiptų į ateitį ir asmenų bei visuomenių gyvenimo lygio šiuo metu, egzistavimą. Ateities studijos vystymas atspindi patenkintų poreikių identifikavimą bei siekimą ir tendencijų, pasiekti ateities vizijas pagal sukurtą planą, nustatymą. Prognozavimo sąvokos formulavimas parodo šiuolaikinį požiūrį į tolimos ateities apmąstymus tyrimų ir vystomo sferoje.

Straipsnyje nagrinėjama problema susijusi su prognozavimu. Straipsnio tikslas – pristatyti ateities mąstymą, remiantis prognozavimo pavyzdžiais. Straipsnį sudaro dvi dalys: pirmojoje dalyje pristatomos pagrindinės prognozavimo teorinės įžvalgos (sąvoka, klasifikacijos, tipai, metodologija ir t.t.); antrojoje dalyje pateikiama Lenkijos sukaupta patirtis, adaptuojant prognozavimo metodų panaudojimo galimybės. Straipsnis yra teorinio aiškinamojo pobūdžio, kuriame pateikiamos literatūroje sutinkamos teorinės įžvalgos. Analizė apima viešas Lenkijoje įgyvendintų prognozavimo projektų ataskaitas.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: regioninė prognozė, prognozavimo technologijos, Lenkija.