• © Vilniaus universitetas, 2002-2011
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2011
  • © Latvijos universitetas, 2002-2011
Tiesioginio apmokestinimo mokesčių konkurencija ir harmonizavimas Europos Sąjungoje
Michał Sosnowski

SANTRAUKA. Straipsnyje apibūdinami matai, nutaikyti į vienodo reguliavimo sukūrimą, valdant korporacinį pajamų apmokestinimą Europos sąjungos šalyse tarptautinių mokesčių konkuravimo kontekste. Autorius aptaria, kaip apmokestinimo harmonizavimas galėjo apriboti tokį mokesčių konkuravimą ir paveikti valstybės ūkių išsivystymą bei konkurencinį įmonių potencialą. Išvada yra tokia, kad bet koks tiesioginio apmokestinimo harmonizavimas, ypač įvykdytas per mokesčių tarifų harmonizavimą, galėtų atnešti reikšmingus neigiamus rezultatus, jei tai sukeltų padidintą apmokestinimą šalyse, kurios neseniai prisijungė prie Europos Sąjungos.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: fiskalinė politika, mokesčių konkurencija, mokesčių harmonizavimas, perkėlimas, Europos Sąjungos šalys.