• © Vilniaus universitetas, 2002-2011
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2011
  • © Latvijos universitetas, 2002-2011
Informacinės visuomenės potencialo išsivystymo įvertinimas Europos sąjungos šalyse patentuotos veiklos IKT sektoriuje pagrindu
Ewa Okoń-Horodyńska, Rafal Wisla, Tomasz Sierotowicz

SANTRAUKA. Šio straipsnio tikslas apibrėžti informacinės visuomenės (IV) potencialo išvystymo lygį pasirinktose Europos Sąjungos šalyse, naudojant patentuotos veiklos struktūros analizės metodą IPC klasėse, kurios, pagal EVBO nurodymus apibūdina IKT sektorių. Vienas iš paprastai priimtų novatoriškos veiklos ekonomikoje matų yra patentų veiklos operatorius, kuris apsprendžiamas registruotų prašymų, išduoti patentą, skaičiaus.

Šalies išsivystymo potencialas gali būti nagrinėjamas, matuojant patentų veiklos struktūrą ir lygmenį IKT sektoriuje. Skaičiavimai buvo vykdomi, naudojant svertinį vidurkį, kuris įtraukia veiklos patentus įvairiose IPC šakose. Šalys, kurios pasiekia didžiausią svertinio vidurkio vertę, turi galimybes pasiekti aukščiausią informacinės visuomenės (IV) potencialo išvystymo lygį.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: išradimai, patentų paraiškos, šalių palyginimas.