• © Vilniaus universitetas, 2002-2010
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2010
  • © Latvijos universitetas, 2002-2010
Lenkijos ekonomikos transformacijos gamybos sektoriuje, remiantis laivų statybos pramonės pavyzdžiu: pastangos apibendrinti procesą
Leonard Henryk Rozenberg, Leon Zygmunt Dorozik

SANTRAUKA. Lenkijos transformacijos procesas (ekonomikos pokytis), kuris prasidėjo 1989 metais nėra lengvas, kaip rodo praktika. Kaip paaiškėjo, daugumos problemų nebuvo išspręsta. Straipsnio autoriai bandė parodyti transformacijos istorines ištakas, kartu derinant analizės elementus per teoretikų žinomą ir aptarta rafinuotą ekonomiką. Lenkijos gamybos pramonės smukimas analizuojamas Lenkijos laivų statybos likvidavimo sektoriaus pavyzdžiu. Straipsnyje pateikiamos šio žlugimo priežastys bei bandoma įrodyti, kad šios tendencijos būdingos ne tik laivų statybos pramonėje, bet jie įtakoja ir daugelį pramonės šakų smukimą Lenkijoje.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: ekonomikos posūkis, transformacija, restruktūrizacija, laivųs statybos parmonė, Lenkija.