• © Vilniaus universitetas, 2002-2009
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2009
  • © Latvijos universitetas, 2002-2009
Finansinio restruktūrizavimo strategijos reguliaraus rizikos draudimo ir valiutų keitimo rizikos valdyme
Paweł Stępień

SANTRAUKA. „Nuodingi” opcionai, kurie sukėlė problemų lenkų eksportuotojams 2008/2009 metais, galėjo privesti prie rimtų finansinių bėdų ne tik pačius lenkų eksportuotojus, tiek visą Lenkijos ekonomiką. Klaidingi užsienio valiutos keitimo rizikos įvertinimai lėmė Lenkijos eksportuotojų milijardinius nuostolius, kol nebuvo imtasi valiutų rizikos draudimo instrumentų. Šių instrumentų taikymo periodas sutampa su 2009–ųjų pradžia, t.y. tuo laikotarpiu, kada Lenkijos zloto keitimo kursas buvo silpniausias. Šis straipsnis supažindina skaitytojus su įsiskolinimų mažinimo metodų taikymo galimybėmis Lenkijos zloto, kaip valiutos, smukimo periodu, euro ir JAV dolerio atžvilgiu. Autorius siūlo įmonės finansų restruktūrizavimo ir valiutų keitimo rizikos valdymo priemones bei grafinius jų išpildymo variantus.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: rizikos draudimas, užsienio valiutos pozicija, paskolos sutartyje numatytos sąlygos, Forex prekyba, Lenkija.