• © Vilniaus universitetas, 2002-2009
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2009
  • © Latvijos universitetas, 2002-2009
Tiesioginės užsienio investicijos ir technologijų sklaida: Kinijos atvejis
S.X. Zeng, T.W. Wan, Vivian W.Y. Tam

SANTRAUKA. Technologijų sklaida suvaidino svarbų vaidmenį, kad skatintų technologijų naujoves ir novatoriškus sprendimus besivystančių šalių rinkose. Šiame straipsnyje pateikiami technologijų sklaidos Šanchajuje tyrimo rezultatai, nes Šanchajus – tai didžiausias Kinijos miestas, pritraukiantis tiesiogines užsienio investicijas (TUI). Tyrimas parodė, kad tiesioginių užsienio investicijų (TUI) augimas, ne gerina bendrą Kinijos investicijų foną, bet ir daro įtaką vietinių įmonių technologijų sklaidą ir diegimą. Autoriai konstatuoja, jog TUI neigiamai veikia technologijų sklaida Kinijoje, o vietinės įmonės nepatiria jokio teigiamo efekto savo veikloje Šanchajaus regione.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: tiesioginės užsienio investicijos, technologijų sklaida, besivystančios rinkos, Kinija.