• © Vilniaus universitetas, 2002-2009
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2009
  • © Latvijos universitetas, 2002-2009
Nekilnojamojo turto sektoriaus modeliavimas: Lietuvos pavyzdys
Artūras Kaklauskas, Edmundas Kazimieras Zavadskas, Saulius Raslanas

SANTRAUKA. Straipsnyje analizuojama pasiūlyto naujo daugiakriterinio modelio taikymas priimant inovacinius ir efektyvius sprendimus bei užtikrinant nuoseklius procesus nekilnojamojo turto sektoriuje. Šis modelis įgalina sistemiškai analizuoti, modeliuoti ir adaptuoti pasaulines tendencijas Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriuje. Trumpai apibūdinti modeliavimo etapai, kurie buvo išvystyti Lietuvos ir tarptautiniuose projektuose. Geriausios praktikos pritaikymas padėtų Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriui sutaupyti daug finansinių išteklių, o taip išspręsti įvairias ekonomines, socialines, politines ir kitokias problemas.

Taip pat Lietuvos būsto rinkos transformacijų ir gyvenimo kokybės analizė yra pateikiami kaip modelio pritaikymo pavyzdžiai.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: MOORA metodas, nekilnojamojo turto sektorius, modelis, transformacijos, plėtra, pavyzdžiai, Lietuva.