• © Vilniaus universitetas, 2002-2009
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2009
  • © Latvijos universitetas, 2002-2009
Vietinio viešojo transporto konkurencija ir kooperacija: realistinis scenarijus ar fantazija?
Mirco Groß

SANTRAUKA. Per daug dešimtmečių, vietinis viešasis transportas (VVT) prarado savo rinkos dalį multimodalinėje konkurencijoje. Dėl šios priežasties autorius atliko VVT ekonominę ir ekologinę analizę, identifikuodamas veiksnius, lemiančius šiandienos VVT tendencijas.

Autorius įžvelgia dvipusį savamokslinio darbo tikslą: a) pasiūlyti plataus diapazono koordinuotų VVT paslaugų spektrą, b) numatyti viešojo transporto įmonių galimybes kooperuotis, vykdant bendrą VVT politiką miesto prieigose.

Turint omenyje iškeltos mokslinės problemos pobūdį, autorius išsamiai svarsto ir kritiškai vertina dvi VVT kooperacijos modelius, t.y., “3 lygmenų modelį su konkurencijos prielaida” ir “dereguliuotos rinkos modelį”.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: vietinis viešasis transportas, dereguliacija, konkurencija, kooperacija, socialinė dilema.