• © Vilniaus universitetas, 2002-2008
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2008
  • © Latvijos universitetas, 2002-2008
Prekybos elgsenos vertinimas ir užsienio investitorių veiklos rezultatyvumas Stambulo vertybinių popierių biržoje
Ahmet Akin, Eyup Basti

SANTRAUKA. Autoriai šiame straipsnyje nagrinėja užsienio investitorių prekybos elgseną ir jų investicijų grąžos rezultatyvumą Stambulo vertybinių popierių biržoje. Kadangi užsienio investitoriai yra grįžtamojo ryšio prekybininkai daugelyje rinkų, mes savo tyrimo objektu pasirenkame momento ir kontrarines strategijas.

Autorių tyrimas rodo, kad užsieniečiai yra linkę pirkti akcijas, kurios parodė gerus rezultatus praeityje ir parduoda akcijas, kurios praeityje parodė menką rezultatyvumą (grąžą). O tai įrodo, kad užsienio investitoriai yra momento prekybininkai. Autoriai taip pat tyrė, ar užsienio investitoriai uždirba dideles pajamas momento prekybos metu. Tačiau autoriai teigia, kad jie nerado tiesioginių užsienio investitorių didelių pajamų įrodymų. O tai gali suponuoti, kad jie yra neinformuoti momento prekybininkai.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: Stambulo vertybinių popierių birža, užsienio investitoriai, veiklos rezultatyvumas.