• © Vilniaus universiteto
    Kauno humanitarinis fakultetas, 2002
Vedamasis straipsnis
Tarptautinis verslas pereinamosiose ekonomikos
Modestas Gelbūda, Dainora Grundey, Virginijus Tamaševičius, Arūnas Starkus, Žilvinas Židonis

SANTRAUKA. Vedamasis straipsnis skirtas antrai tarptautinei konferencijai “International Business in Transition Economies” (liet., Tarptautinis verslas pereinamosiose ekonomikose), kuri įvyko 2002 metų rugsėjo 12-14 dienomis Vilniuje. Šiame straipsnyje konferencijos organizatoriai apžvelgia kruopščiai atrinktus šiam mokslo darbų leidiniui “Transformations in Business & Economics” (liet., Verslo ir ekonomikos transformacijos) konferencijos pranešimus, kuriuos dukart recenzavo Lietuvos ir užsienio šalių recenzentai.

Atstovai iš Jungtinės Karalystės, Čekijos respublikos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Lietuvos pateikė savo straipsnius pirmajam mokslo darbų leidinio tomui, kuriuose jie tiria ekonominius ir vadybinius pereinamųjų ekonomikų klausimus, vystydami komperatyvistines Centrinės ir Rytų Europos valstybių bei Europos sąjungos šalių-narių studijas.

Tačiau pagrindinis pateiktų tyrimų dėmesys nukreiptas į internacionalizacijos teorijų ir procesų taikymo principus praktikoje, kurie atskleidžiami išsamiuose originalių empirinių tyrimų aprašuose, svariose išvadose bei rekomendacijose.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: tarptautinis verslas, pereinamosios ekonomikos, Centrinės ir Rytų Europos šalys, Europos Sąjunga.